Sincos

W zaleznosci od kąta

Obraz test

Tak naprawdę nie wiemy, co ciągnie człowieka w świat. Ciekawość? Głód przeżyć? Potrzeba nieustannego dziwienia się? Człowiek, który przestaje się dziwić jest wydrążony, ma wypalone serce. W człowieku, który uważa, że wszystko już było i nic nie może go zdziwić, umarło to, co najpiękniejsze – uroda życia. Ryszard Kapuściński

Witaj, miło Cię widzieć 🙂

Cieszymy się, że tu trafiłeś Czytelniku, rozgość się.

Jesteśmy dwójką fotografujących rowerzystów, dwójką ludzi ciekawych świata i szczególnie naszego kraju. Miłośników przyrody i krajobrazów. Ludzi i ich tradycji. Kultury i sztuki. Miejsc z historią i duszą. Nieraz zapomnianych i omijanych przez tzw. komercyjną turystykę. Niemniej jednak, a może tym bardziej – ciekawych i wartych odkrycia.

Pochodzimy z Podlasia i Podkarpacia, rejonów leżących niejako ,,na skraju kraju”, stąd i pomysł na nazwę naszej strony. To tu niezwykle wyraźnie można zobaczyć wielokulturowość naszej Ojczyzny.

Historia pozostawiła po sobie ślady przeszłości, pełne oryginalnych tradycji ale i tragicznych wydarzeń, ślady bolesnych wojen ale i okresów wspaniałego rozkwitu. Wszystko to za sprawą niezwykłych ludzi z różnych narodów, religii i kultur, którym los wyznaczył tu miejsce do życia.
Tu historia przemawia ze ścian, gdzie ludzie, którzy ją wiekami tworzyli, opierali się o nie, chodzili po tych samych kamieniach ulic, tymi samymi ścieżkami, wystarczy przyłożyć ucho i posłuchać.

Postaramy się przybliżać te nasze ,,małe ojczyzny” malując słowem i obrazem. Chcemy ukazywać piękno i różnorodność naszego dziedzictwa, łamać utarte stereotypy, odwiedzać miejsca bardziej lub mniej znane a nieraz wręcz ocalić od zapomnienia ginący świat. Chcemy pokazać, że nie tylko teraźniejszość ale i przeszłość ma swój zapach i odcień. Zapachy historii bowiem potrafią trwać w powietrzu jak nieśmiertelne dźwięki muzyki.

Zajrzymy też nieraz poza granice naszego kraju, tam też jest pięknie!

Tworzymy duet będący połączeniem dwóch zupełnie różnych osobowości i charakterów. Różnych temperamentów, lecz podobnej wrażliwości.

Zapraszamy w nasze gościnne progi. Otwieramy swoje szuflady, nierzadko zapełnione bezcennymi kawałeczkami świata widzianymi naszymi oczami. Obrazami, wspomnieniami, emocjami.

Błażej to gawędziarz, ma ucho do barwnych opowieści i instynkt wyszukiwania tropów prowadzących do zajmujących anegdot. Niejednokrotnie z wysokości rowerowego siodełka, czasem z wody lub powietrza postara się odkryć to, co często umyka w codziennym pędzie.

Kto wie, może skusisz się na wspólną wyprawę z nami? Ale to w swoim czasie…

U Małgosi myśli nabierają barw. Życie postrzega w kolorach, o czym mocno przekonacie się nie raz na jej fotografiach. Jej uśmiechnięta twarz jest jak kartka z pozdrowieniami. Pełna energii oraz ciekawości świata stara się iść przez życie kierując się dewizą mówiącą, że życia nie mierzy się ilością oddechów, ale ilością chwil, które zapierają dech w piersiach.

Zapraszamy do dzielenia się z nami doświadczeniami, przemyśleniami i spostrzeżeniami. Każda uwaga, dobre słowo ale i słowo krytyki będą przez nas przyjęte z życzliwością. Zapraszamy do miejsca, w którym marzenia tworzą rzeczywistość.

Małgosia i Błażej

Biesy my (2 of 1)
IMG_0273
IMG_0337